Postet nga: Opozita

Kuvendi miraton projektligjin për Identifikimin elektronik dhe shërbimet e besuara në transaksionet elektronike

Me 66 vota për, asnjë kundër dhe një abstenim Kuvendi ka miratuar Projektligjin për Identifikimin elektronik dhe shërbimet e besuara në transaksionet elektronike.

Ditë dështimesh në Kuvend, s'kalon asnjë nga katër marrëveshjet ndërkombëtare

Asnjë nga katër marrëveshjet ndërkombëtare që ishin paraparë të votoheshin në seancën e sotme plenare të Kuvendit të Kosovës, nuk është arritur të miratohen. ...

Kusari Lila - opozitës: Po doni që të dënoni qytetarët që nuk iu kanë votuar

Opozita në Kuvend u deklarua se nuk do të marrë pjesë në votimin e Marrëveshjes ndërkombëtare për rehabilitimin e linjës hekurudhore.

Opozita deklarohet se nuk do të marrë pjesë në votimin e marrëveshjes ndërkombëtare për rehabilitimin e linjës hekurudhore

Kuvendi i Kosovës është duke shqyrtuar miratimin e Projektligjit për ratifikimin e amendamentimit të Marrëveshjes ndërkombëtare me Bankën Evropiane për Investime (BEI), pë...

Opozita kritikon Qeverinë dhe Kurtin për situatën në Deçan

Përfaqësues të partive opozitare në Kosovë e kanë kritikuar Qeverinë dhe kryeministrin Albin Kurti për mosmenaxhim të mirë të situatës me rastin e dyshimeve për ...

VIDEO - Kurti-opozitës: T’i mbroni SHBA-të prej meje, jeni veçse qesharak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka quajtur qesharake veprimet që sipas tij partitë opozitare në Kosovë po synojnë, duke i mbrojtur SHBA-të nga Kurti.

Selmanaj - Haxhiut: Nuk je në firmën e Faton Dalladakut këtu, je ministre e Drejtësisë - VIDEO

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu ka polemizuar me partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës sa i pëket propozimit për emërimin e Komisionit për Dhë...

Mosprezenca e Kurtit në seancë bën që opozita ta lëshojë sallën

Partitë opozitare, PDK dhe LDK e kanë lëshuar seancën e sotme të Kuvendit, për shkak të mosprezencës së kryeministrit të Kosovës Albin Kurti.