Postet nga: Zekirija Ramadani

Trajneri i Prishtinës thotë se janë me meritë në vendin e parë

Prishtina ka shënuar fitore të madhe ndaj Feronikelit me rezultat 2-1.

Ramadani: Jemi me këmbë në tokë

Prishtina ka fituar me lehtësi ndaj Besës së Pejës, me rezultat 0-3, në kuadër të xhiros së 33-të në Superligën e Kosovës.

Trajneri i Prishtinës flet pas eliminimit nga Kupa e Kosovës

Prishtina është eliminuar nga Kupa e Kosovës, pas barazimit 2-2, në ndeshjen e kthimit nga Llapi.

Ramadani pas fitores ndaj Ballkanit: Ndeshja ndaj Gjilanit ishte vetëm një aksident

Prishtina ka fituar me rezultat 0-1, ndaj Ballkanit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 27-të, pas barazimit me rezultat 0-0, në xhiron e kaluar ndaj Prishtinës.

Trajner i Prishtinës i kënaqur me fitoren ndaj Dritës

Prishtina ka shënuar fitore me rezultat 2-0, ndaj Dritës, në kuadër të xhiros së 21-të në Superligën e Kosovës.

Trajneri i Prishtinës flet pasi e eliminoi Dritën nga Kupa e Kosovës

Prishtina u kualifikua në çërekfinale të Kupës së Kosovës, pasi mposhti Dritën me rezultat 1-0.

Trajneri i Prishtinës: Fitorja e Superkupës i dedikohet ‘Plisave’

Prishtina e ka fituar Superkupën e Kosovës për sezonin 2019/2020, duke e mposhtur Dritën me rezultat 3-1.

Trajneri i Prishtinës dhe mbrojtësi Leotrim Bekteshi premtojnë maksimumin ndaj Dritës në Superkupë

Të shtunën do të shkruhet historia në futbollin kosovar, pasi për herë të parë do të zhvillohet Superkupa e Kosovës, jashtë Kosovës.