Postet nga: KF Drita

Kryetari i Gjilanit takon drejtuesit e dy klubeve, diskutojnë për projektin e rregullimit të stadiumit të qytetit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka pritur sot në një takim drejtuesit e dy klubeve të Gjilanit, Dritës dhe Gjilanit.

Derbi i ri në stadiumin e vjetër

Sot u  zhvillua derbi lokal mes Gjilanit dhe Dritës, ku në fund triumfuan "skifterat" me rezultat 1:0.

‘Drita’ zhvendos fokusin te Kupa e Kosovës

Futbollistët e ekipit kampion të Kosovës, Drita e Gjilanit, janë nisur për në Antali të Turqisë ku do t’i zhvillojnë disa ditë stërvitje në kuadë...

Shpëtim Duro trajner i ri i KF Drita

Kampioni në fuqi i futbollit në Kosovë, KF Drita ka nënshkruar marrëveshje 1 vjeçare me trajnerin e mirënjohur nga Shqipëria, Shpëtim Duro.

Bekim Isufi jep dorëheqje nga posti i trajnerit në KF Drita

Trajneri gjilanas, Bekim Isufi, ka dhënë dorëheqja nga posti i trajnerit të klubit KF Drita nga Gjilani pas humbjes së tretë rresht në Ipko Superliga e Kosovës.

Futbollisti i KF Drita transferohet tek FC Lugano e Zvcirës

Futbollisti i ri Kosovar që sezonet e fundit ishte pjesë e kampionit të Kosovës, KF Drita ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me klubin e famshëm ...

Drita – Malmo përballen sonte në Mitrovicë

Përderisa e gjithë bota sot i ka sytë në stadiumin Saint Petersburg ku do të zhvillohet gjysmë finalja e botërorit, Francë-Belgjikë, ndjekësit e futbollit në Kosovë ...

Hedhet shorti i Ligës së Kampionëve, Drita premton që nuk do të udhëtojnë si turistë

Sot gjatë ditës është hedhur shorti për kualifikimet e Ligës së Kampionëve i cili klubit kampion të Kosovës, KF Drita, ia përcaktoi të ndeshet ...