Postet nga: plisat

Plisat me peticion për vendosjen e shtatores së Adem Jasharit në Prishtinë

 

“Plisat” e festojnë titullin e kampionit në Prishtinë (VIDEO)

Prishtina sot është shpallur kampione pas fitores me rezultat 1-2, ndaj Gjilanit, në kuadër të xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës në futboll.

Zekirija Ramadani ia dedikon titullin kampion “Plisave”

Prishtina u shpallë kampione e Kosovës për sezonin 2020/2021, pas fitores me rezultat 1-2, ndaj Gjilanit, një xhiro para përfundimit të sezonit.

Kryetari i ‘Plisave’: Prishtina nuk ka trajner (Foto)

Prishtina sot arriti një rezultat zhgënjyes duke barzuar me rezultat 1-1, ndaj skuadrës së ST Joseph’s, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kryetari i ‘Plisave’ Albert Kastrati: Lojtarët e Kosovës dhe të Shqipërisë do të bashkohen dhe do të bëhet një kombëtare (FOTO)

Albert Kastrati, kryetar i tifozërisë së Prishtinës, ‘Plisat’, e ka konfirmuar edhe njëherë se tifozëria nga e cila drejtohet nga ai, e dëshiron bashkëmin ...

Plisat: Stadiumi 'Fadil Vokrri' është vetëm për ndeshjet e Prishtinës

Federata e Futbollit e Kosovës sot ka pranuar kërkesën e SC Gjilanit për t'u luajtur ndeshja e xhiros së 26-të në Superligë, ndërmjet Gjilanit dhe ...

Me Kosovën a me Shqipërinë: Dilema e grupeve të tifozëve të Kosovës

Kosovën e ndajnë pak orë para një sfide historike në futboll.