Postet nga: Xhelal Sveçla

Raporti për deportimin e 'gylenistëve' të hënën në Kuvend

Shumë dëshmi, të intervistuar, dyshime, janë vendosur në raportin e Komisionit Hetimor Parlamentar për deportimin e gjashtë shtetasve turq, ngjarje kjo e cila ndodhi në mars të kë...

Driton Gashi, ish-shefi i AKI-së merret në pyetje 6 orë për rastin e 'gylenistëve'

Rreth gjashtë orë ka zgjatuar intervistimi i ish-drejtorit të AKI-së, Driton Gashi nga Komisioni Hetimor Parlamentar rreth deportimit të gjashtë shtetasve turq në mars të këtij viti.

Nushi: Deklaratat e Sfeçlës tregojnë sa ‘paranoikë’ janë VV-ja

Anëtari i Asamblesë Komunale të Prishtinës nga radhët e PSD-së, Nol Nushi, ka reaguar ndaj deklaratave të deputetit të Vetëvendosjes, Xhelal Sfeçla, i cili ka ...

Sveçla: Putini mund t`i ketë dhënë Thaçit helme për t’i eliminuar gazetarët dhe Vetëvendosjen

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla përmes një statusi në Facebook ka dhënë një deklaratë interesante.

VIDEO: Shpend Maxhuni përballet me deputetët për ‘gulenistët’

Rreth tri orë ka zgjatur marrja në pyetje e ish-drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, nga komisioni hetimor parlamentar rreth deportimit të 6 shtetasve turq ...

Këta janë zyrtarët që u intervistuan për deportimin e shtetasve turq

Tetë persona janë intervistuar nga Komisioni hetimor parlamentar lidhur me deportimin e gjashtë shtetasve turq në mars të këtij viti.

Edhe Shpend Maxhuni do të intervistohet rreth deportimit të ‘gylenistëve’

Pas 9 orësh, ka përfunduar mbledhja e Komisionit hetimor parlamentar për rastin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq nga Kosova.

Intervistohen policët e Aeroportit për deportimin e ‘gylenistëve’

Komisioni Parlamentar për hetimin e depërtimit të gjashtë shtetasve turq të depërtuar nga Kosova në Turqi në mënyrë misterioze në mars të këtij viti nisur ...