Postet nga: aksioni i policisë

SHBA: Aksioni policor në veri, i pakoordinuar dhe përshkallëzon tensionet

Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) tha se është i zhgënjyer që Policia e Kosovës ka ndërmarrë aksion në zyrat financiare në veri të Kosovës më 20 maj.

Bujar Basha u lirua nga Burgu i Sigurisë së Lartë, 2 muaj para se të ndodhte grabitja në Suharekë

Njëri nga të arrestuarit e djeshëm, si i dyshuar nga grupi që grabitën një argjendari në Suharekë, Bujar Basha ka një histori kriminale me të paktën 6 ...

Hapet rruga për qarkullim në vendin ku u zhvillua aksioni në Prishtinë

Rruga që ishte mbyllur nga ana e Policisë së Kosovës për shkak të aksionit që po zhvillohej në Prishtinë për rastin e grabitjes së armatosur në Suharekë ...

Policia për të dyshuarit e grabitjes në Suharekë: Kanë të kaluar kriminale në vrasje, grabitje e të tjera

Vrasje, grabitje, vjedhje e rëndë, sulm, kanosje, lëndim trupor, detyrim e armëmbajtje pa leje janë vetëm disa prej veprave penale që Policia e Kosovës ka ...

Policia jep detaje për aksionin e Krimeve Ekonomike në Gjakovë

Tri lokacione të ndryshme janë kontrolluar nga ekipet e policisë së Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit sot në Gjakovë.

Sveçla për aksionin në veri: Vlera e narkotikëve dhe pajisjeve është rreth 2.3 milionë euro

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka dhënë sërish detaje rreth operacionit policor anti-drogë në Mitrovicë të Veriut.

Aksioni i prokurorisë për ndërtimet në Brezovicë, arrestohet ish kryetari i Shtërpcës

Një aksion Policisë së Kosovës në koordinim me Prokurorinë Themelore në Ferizaj, i nisur në orët e hershme të mëngjesit e i cili po vazhdon ende,  deri ...

Aksion i Policisë edhe në Komunën e Istogut

Sot, në orët e para të mëngjesit, një aksion i gjerë i forcave të rendit u zhvillua në disa lokacione.