Postet nga: Xhelal Sveçla

Xhelal Sveçla kërkon nga policia angazhim maksimal në hetimin e vdekjes së 26 vjeçarit

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se ka kërkuar nga ...

Behgjet Pacolli: Sveçla më ka kërcënuar me arrestim

Ish-kryediplomati kosovar, Behgjet Pacolli, ka thënë se është kërcënuar me arrestim nga ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Thaçi: Kërcënimet e grupit të Kurtit duhet të ndalen

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se kreu i AKR-së dhe ish-kryediplomati kosovar, Behgjet Pacolli po kërcënohet.

Versioni i Xhelal Sveçlës rreth dramës me Behgjet Pacollin

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla e ka kritikuar liderin e AKR-së, Behgjet Pacollin i cili dje gjatë aterimit në Kosovë deklaroi ...

Xhelal Sveçla tregon si dhe kur hyri këngëtarja Tayna në Kosovë

Ushtruesi i detyrës së ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se këngëtarja e njohur si Tayna kishte hyrë në Kosovë një ditë ...

Heshtja e Prokurorisë së Prishtinës për kallëzimin penal ndaj presidentit Thaçi

Sot një muaj ministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, dorëzoi në Prokurori, kallëzim penal kundër presidentit të vendit Hashim Thaçi, lidhur ...

Mustafa: Jam frikësuar se LVV-ja do ta keqpërdorte Ministrinë e Brendshme për hakmarrje

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar për zhvillimet e djeshme ku ushtruesi i detyrës i ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla paralajmë...

Xhelal Sveçla paralajmëron arrestimin e Behgjet Pacollit

Ushtruesi i detyrës i ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, i ka kërkuar deputetit të AKR-së, Behgjet Pacolli, të lajmërojë menjëherë ...