Postet nga: VV

Tahiri flet për emërimin e drejtorëve të rinj, pas shkarkimit të drejtorëve të VV-së

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri gjatë ditës së premte ka njoftuar se koalicioni i partisë së tij me Lëvizjen Vetëvendosje ka përfunduar.

Reagon Isa Mustafa për vizitën e Albin Kurtit në Skenderaj

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar në lidhje me vizitën e liderit të Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurtit mbrëmë në Skenderaj.

Në tubimin e Albin Kurtit në Skenderaj këndohet besa-besë

Kandidatja për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje, Shqipe Mehmeti- Selimi dhe gruaja e ish-shefit të Grupit Parlamentar të kësaj Partie, Rexhep Selimi, ka publikuar një video nga ...

VIDEO: Albin Kurti pritet me brohorima e fyerje nga një grup qytetarësh në Skenderaj

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk është pritur mirë sonte gjatë vizitës në Skenderaj.

Ish-anëtari i LVV-së në Pejë aderon në AAK

Sami Ahmetaj, ish-anëtar i Këshillit të Lëvizjes Vetëvendosje dega në Pejë i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

LDK prish koalicionin me LVV-në në Vushtrri

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka bërë të ditur se koalicioni i partisë së tij me Lëvizjen Vetëvendosje ka përfunduar sot.

Sallahu: Nëse Gjykata Supreme nuk vendos në favor të VV-së do të drejtohemi në Gjykatën Kushtetuese

Blerim Sallahu, përfaqësuesi ligjor i Lëvizjes Vetëvendosje ka dorëzuar para pak minutave në Gjykatën Supreme ankesën kundër vendimit të Panelit Zgjedhor pë...

Pritjet e Vetëvendosjes dhe LDK-së nga zgjedhjet e reja

Partitë politike si rëndom para zgjedhjeve shfaqin parashikime optimiste.