Postet nga: VV

Besa Luzha uron Kurtin e Osmanin për dakordimin për bashkëqeverisje

Kandidatja për deputete nga kolicioni AAK-PSD, Besa Luzha ka uruar dakordimin e arritur sot mes liderit të LVV-së, Albin Kurtit dhe kandidates së LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ...

Kurti takohet me ambasadorin zviceran

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është takuar sot me ambasadorin zviceran, Jean-Hubert Lebet.

Isa Mustafa flet pas dakordimit për bashkëqeverisje me VV-në

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur pas shprehjes së vullnetit për bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje.

Albin Kurti flet për deklaratën e Salih Zybës për Shpend Ahmetin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se nuk e përkrah reagimin e bashkëpartiakut të tij, Salih Zyba, i cili në një postim të ...

Albin Kurti: Nëse nuk bëhet koalicioni VV-LDK, shkojmë prapë në zgjedhje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë në KTV ka thënë se takimi me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafen dhe kandidaten për kryeministre, Vjosa ...

Shpend Ahmeti: Do ta përkrahim Qeverinë e re në pika të interesit nacional

Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ka uruar përsëri Lëvizjen Vetëvendosje, parti kjo nga e cila u largua një ...

Isa Mustafa: Do të takohemi me Albin Kurtin për mundësitë e bashkëqeverisjes

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se këto ditë së bashku me kandidaten për kryeministre, Vjosa Osmanin, do të takohen me kryetarin ...

VV vazhdon aderimet edhe pas zgjedhjeve

Edhe pasi ka përfunduar procesi zgjedhor, ku Lëvizja Vetëvendosje sipas rezultateve preliminare të KQZ-së ka dalur e para, kësaj partie po i bashkohen ende njerëz ...