Postet nga: Skenderaj

Fadil Nura betohet si kryetar i ri i Skenderajt

Kryetari i ri i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura nga sot ka marrë edhe zyrtarisht këtë detyrë.

Kryetari në ardhje i Skenderajt publikon ekipin e drejtorëve komunalë

Kryetari në ardhje i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura, ka publikuar listën e drejtorëve që do të bëhen pjesë e qeverisjes së tij.

Momenti kur inspektorët e ATK-së konstatojnë punëtorë pa kontrata në Drenas dhe Skenderaj

Mosdeklarimi i punëtorëve dhe mospajisja e tyre me kontrata pune akoma vazhdon të jetë një dukuri e shpeshtë në vendin tonë.

Kanosi dhe ofendoi policët, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës në Skenderaj pasi kishte kanosur dhe ofenduar zyrtarët policorë në kryerje të detyrës.

Policia në Skenderaj realizon kontrolle në shkolla, sekuestron disa thika

Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme kanë vazhduar me masa dhe kontrolle sigurie, të cilat janë zbatuar në tri shkolla të mesme të larta në Skenderaj.

Akuza e Bekim Jasharit: Kompania e Rukollit e largoi punëtorin veç pse ishte kandidat i Listës sime

Bekim Jashari, kryetari i Komunës së Skenderajt, ka pretenduar se një asamblist i Listës së tij është larguar nga puna në qumështoren "Drena" vetëm për ...

Bekim Jashari tregon si iu lut Sami Lushtaku: "Mos m'i nguc njerëz e mi'

Bekim Jashari, kryetari i Skenderajt, tha në emisionin "Kallxo Përnime" ka folur edhe për raportet mes tij dhe kryetarit të degës së Partisë Demokratike të Kosovës (...

Jashari: Tetë prona publike i kam liruar, ishin të uzurpuara nga qeverisja e PDK-së

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, tha se gjatë qeverisjes së tij kanë arritur t’i lirojnë tetë prona publike që në një formë kanë qenë të uzurpuara ...