Postet nga: votat e diaspores

Arianit Elshani nga PDK: Procesi i votimit nga jashtë për komunën e Dragashit ka qenë i manipuluar

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Arianit Elshani, përmes një postimi në Facebook është shprehur se Paneli Zgjedhor për Ankesa ...

LDK e quan skandaloz vendimin e PZAP-së për votat e diasporës në Dragash

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) e ka quajtur skandaloz, vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), për anulimin e komplet votave të diasporës pë...

Nis numërimi i votave të diasporës, ekspozohen zarfet e fletëvotimeve

Numërimi i votave që kanë ardhur me postë në Kosovë ka filluar sot nga ora 18:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

2,379 vota nga diaspora, Juniku më shumti vota, Drenasi më së paku (DOKUMENT)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se janë aprovuar 2 mijë e 379 vota nga jashtë Kosovës.

Kjo është komuna me më së paku vota nga diaspora

Fituesin e balotazhit të zgjedhjeve lokale në Komunën e Drenasit, nuk mund ta ndryshojnë votat e diasporës, pasi në këtë komunë kanë ardhur vetëm 5 vota nga ...

Si ndryshojnë numrat në Fushë-Kosovë me votat e diasporës

Enver Bajçinca i Lëvizjes Vetëvendosje ka marrë shumicën e votave të diasporës në garën për kryetar të Komunës së Fushë-Kosovës. ...

Lëmshi me votat jashtë Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit, sipas ekspertëve të BE-së

Problemet me votimin jashtë Kosovës e kanë zvogëluar besimin e procesit të zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 14 shkurtit, ka konstatuar Misioni i Ekspertëve të Zgjedhjeve i ...

Prokuroria Speciale konfirmon se ka hetime për votat e diasporës, por jo për Dakën

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se është duke i hetuar pretendimet se janë të manipuluara disa vota të ardhura me postë.