Postet nga: votat e diaspores

Ky është rezultati përfundimtar nga numërimi i votave të diasporës

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është publikuar rezultati final pas numërimit të votave të vlefshme të dërguara nga jashtë Kosovës për zgjedhjet e ...

Përfundon numërimi i votave të diasporës, këto janë rezultatet

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të diasporës.

LIVE: 'Luftë' mes LDK-së e PDK-së për votat e diasporës

Kur janë numëruar mbi 70 për qind e votave të diasporës në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, fituesi veçse po dihet.

Numërohen mbi 40% të votave të diasporës, këto janë rezultatet (FOTO)

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar mbi 5 mijë e 900 vota ose mbi 40 për qind të votave të diasporës.

Rezultatet e fundit nga numërimi i votave të Diasporës

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve ka nisur numërimi i fletëvotimeve të ardhura përmes postës nga Diaspora.

Votat e diasporës, prin Vetëvendosja

Në Qendrën e Numërimit të votave janë duke u numëruar votat që kanë ardhur me postë për zgjedhjet e 6 tetorit.

Numërimi i votave nga diaspora pritet të fillojë sot

 

KQZ merr vendim t’i zhvendosë në QNR votat e diasporës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), pas dyshimeve për helmim të votave nga Serbia, ka marrë vendim që t’i zhvendosë ato të diasporës nga ambientet e Ministrisë së ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!