Postet nga: Komisioni Qendror i Zgjedhjeve

Sot nis numërimi i votave nga diaspora për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale

Në qendrën e numrit të votave, QNR, nga ora 16:00 pritet të nis numërimi i votave të diasporës të ardhura me postë në Kosovë.

Rezultatet për Istogun– LIVE

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur t’i publikoj rezultatet e zgjedhjeve lokale për kryetar të komunës së Vitisë.

Nesër publikohen rezultat e zgjedhjeve për Kuvendet Komunale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të mërkurën do t’i shpall rezultatet e për 5 mijë kandidatë që garuan për 1 mijë e 200 ulëse pë...

KQZ: Mbi 10 mijë mërgimtarë me të drejtë vote për balotazh

Valmir Elezi nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka thënë së janë 10 mijë mërgimtarë që kanë të drejtë vote për balotazh.

Këto janë rezultatet përfundimtare për të gjitha komunat (Dokument)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke bërë shpalljen e rezultateve përfundimtare të raundit të parë të Zgjedhjeve për kryetarë të Komunave.

Vazhdon rinumërimi i votave, të martën pritet të përfundojë procesi

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) ende është duke vazhduar procesi i rinumërimit të 43 vendvotimeve.

KQZ: Fillon rinumërimi i 23 vendvotimeve në komuna të ndryshme të Kosovës

Sipas vendimit të fundit të KQZ-së në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka filluar rinumërimi i 23 vendvotimeve nga komuna të ndryshme të Kosovës.

Ilustrim KQZ

Pas hulumtimit të KALLXO.com, KQZ publikon kontratat e prokurimit për zgjedhjet

Me nënshkrimin e kontratës publike, pas përfundimit të procedurave të prokurimit deri tek nënshkrimi i kontratës, autoriteti kontraktues është i obliguar të bëj edhe ...