Postet nga: vlorë

Aksidenti i autobusit me turistë kosovarë në Vlorë, flet pronari i kompanisë

Një autobus i kompanisë “Dita” me turistë nga Kosova është aksidentuar sot në Vlorë, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Çelet sezoni turistik në Vlorë

Jugu i Shqipërisë është gjithmonë një zgjedhje e mirë për t’i kaluar pushimet. Rreth gjashtë orë udhëtim me autobus nga Kosova të duhen për të ...

Vlora e nis sezonin turistik me përurimin e shtatores së Hasan Prishtinës 

Qyteti i Vlorës e ka nisur sezonin turistik këtë vit me përurimin e shtatores së Hasan Prishtinës. 

Vlorë, e moshuara bie nga kati i tretë i pallatit

Forcat e Policisë bëjnë me dije se 80-vjeçarja e identifikuar si Gj.S., ka rënë nga kati i tretë i një pallati në lagjen “Pavarësia”.

Dyshohet se nipi vrau xhaxhain, më pas edhe veten

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin, Mekat të Vlorës.

Arrestime në Vlorë për pronat e bregdetit jugor

Mbrëmjen e së dielës policia e Vlorës arrestoi ish Drejtorin e Kadastrës së Vlorës Klodian Troci, i cili akuzohet për “shpërdorim të detyrë...

Zjarr në një banesë në Mirditë, vdes vëllai i ish-kreut të Gardës të ’21 Janarit’

Sot, rreth orës 13:40, në fshatin Reps të Mirditës, si pasojё e shpërthimit të një bombule gazi, banesa ku jetonte Nikollë Prendi, vëllai i Ndrea Prendit, gardistit ...

Shuhet e gjithë familja në aksident, humbën jetën nëna, babai dhe dy vajzat e mitura

Eduard Gushi, emigrant prej 2 vitesh në Eduard Gushi, u kthye në shtëpi bashkë me familjen e tij, bashkëshorten Silvanën dhe dy vajzat 14 dhe 9 vjeç, Anastasia dhe Eva.