Postet nga: vlorë

Aksident i rëndë në Vlorë, vdesin katër persona nga një familje

Katër persona kanë humbur jetën si pasojë e përplasjes së dy makinave në rrugën Fier - Vlorë. Mësohet se viktimat janë dy të rritur dhe ...

Kapen 577 kilogram kanabis në Karaburun, po dërgoheshin drejt Italisë

Në gomonen e sekuestruar pasditen e djeshme në Karaburun u gjetën rreth 577 kg lëndë narkotike kanabis, një pjesë në formën e çokollatës.

Kapet një gomone me 500 kg me hashash në Karaburun, priste për t'u nisur drejt Italisë

Një gomone e cila kishte brenda 500 kilogram hashash është kapur në Gjirin e Arushës, në Karaburun të Vlorës.

VIDEO: Bukuritë e Gjirit të Vlorës

Në një ditë me erë, ajo çfarë të shoqëron udhëtimin në Gjirin e bukur të Vlorës janë dallgët që rreken pa pushim në fundin e anijes. ...

Nënshkruhet marrëveshja për aeroportin e Vlorës, Rama: Fluturimet do të jenë transoqeanike

Gjatë nënshkrimit të kontratës me kompaninë fituese për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, Kryeministri Edi Rama ka thënë se  pistat e Vlorës do ...

Aeroporti i Vlorës, fitues konsorciumi me kompaninë e Pacollit

Në Shqipëri, një konsorcium kompanish, ku 50 për qind e aksioneve zotërohet nga ‘Mabetex’ e sipërmarrësit Behgjet Pacolli, u shpall të premten fituese e garës ...

Aksident tragjik afër Vlorës, 1 i vdekur e 4 të lënduar rëndë

Një 18-vjeçar ka humbur jetën e katër të tjerë janë lënduar në aksidentin tragjik që ka ndodhur sot rreth orës 14:20 në autostradën Levan-Vlorë.

Pylli i Sodës në Vlorë tashmë një vendgrumbullim mbeturinash, i harruar nga premtimet elektorale

“Duke filluar nga sot, pylli i Sodës do të ruhet nga Policia Bashkiake, me staf 24 orë për 7 ditë të javës, për të ruajtur këtë aset ...