Postet nga: vlorë

Vlorë, sekuestrohen afër 219 mijë euro të padeklaruara në kufi

Policia e Shtetit ka sekuestuar në Vlorë 218.885 euro të padeklaruara në kufi dhe një sasi vere, e cila dyshohet të jetë e kontrabanduar.

Dy të vdekur në Vlorë, dyshohet për vrasje me armë zjarri

Dy persona dyshohet se janë vrarë me armë zjarri sot rreth orës 09:50 në aksin rrugor Fier-Vlorë.

Mungesë stafi dhe turne të gjata: Turizmi në Vlorë i kthen sytë nga punëtorët e huaj

Në vështirësi për të gjetur punëtorë sezonalë, njësitë e shërbimeve turistike në Vlorë po eksplorojnë mundësitë e rekrutimit të shtetasve nga vende të ...

Mjetet nisin lundrimin, në Vlorë policia verifikoi dokumentacionin pas bllokimit

Përgjatë gjithë vijës bregdetare të Vlorës ditën e sotme nuk është vërejtur asnjë mjet lundrues të qarkullojë në det, përveç atyre të licencuara.

Të shtëna me armë në Vlorë, policia në ndjekje të autorit - Pamje

Të shtëna me armë janë regjistruar mesditën e së dielës në zonën e “Ujit të Ftohtë” në qytetin e Vlorës.

VIDEO/ Shpëtohen dy familje kosovare, kishin ngelur në afërsi të Karaburunit

Dy familje nga Kosova që kishin ngelur në mes të detit, janë nxjerrë në breg nga Policia Kufitare e Vlorës.

Dyshimet për tjetërsim pronash, prokuroria sekuestron një pallat 8-katësh në Vlorë

Prokuroria Vlorë njoftoi të premten sekuestrimin e një godinë banimi 8-katëshe plus një kat nëntokë, pas dyshimeve të ngritura se prona u përfitua mbi një dokument të ...

Super mirë, super lirë/Pushoni në Regina City përmes “Sharr Travel” për vetëm 46 €

“Sharr Travel” edhe më tutje vazhdon ta mbajë ekskluzivitetin për rezervim të pushimeve në hotel “Regina City”.