Postet nga: Hasan Prishtina

Universiteti Hasan Prishtina

Kuvendi i Kosovës shqyrton sot statutin e ri të Universitetit të Prishtinës

Deputetët e Kuvendi të Kosovës në seancën e sotme, më 23.05.2024, do të shqyrtojnë statutin e ri të Universitetit të Prishtinës.

Kurti përkujton Hasan Prishtinën: Ishte patrioti e politikani më i madh shqiptar

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka përkujtuar politikanin shqiptar, Hasan Prishtina, në 90-vjetorin e vrasjes së tij.

Polemikat për heqjen ose lënien e emrit 'Hasan Prishtina' në emërtimin e UP-së

Emri “Hasan Prishtina” i Universitetit të Prishtinës ka shkaktuar polemika për javë të tëra, pasi rektori i këtij universiteti, Qerim Qerimi, kishte përmendur në media ...

Premtimet e rektorit të ri për përmirësimin e gjendjes në UP

Kur janë bërë gati 3 muaj që kur është zgjedhur në krye të Universitetit të Prishtinës, ‘Hasan Prishtina’, rektori Qerim Qerimi ishte i ftuar në emisionin #KallxoPernime.

Kurti bëri homazhe te varri i Hasan Prishtinës

Pas mbledhjes së parë të përbashkët të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, kryeministri Albin Kurti nga Tirana vazhdoi për ...

Universiteti Hasan Prishtina

Hapet konkursi për pranimin e studentëve të rinj në Universitetin e Prishtinës

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka njoftuar se prej sot është hapur konkursi për pranimin e studentëve në vitin e parë të studimeve themelore - bachelor pë...

Për anëtarët e Këshillit Drejtues të UP-së, çështja e konkursit të Sekretarit s’është urgjente

Dy mbledhje të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” nuk arritën të mbahen, pasi katër anëtarët e KD që vijnë nga UP-ja ...

Vlora e nis sezonin turistik me përurimin e shtatores së Hasan Prishtinës 

Qyteti i Vlorës e ka nisur sezonin turistik këtë vit me përurimin e shtatores së Hasan Prishtinës.