Postet nga: vlorë

Shqipëri, arrestohet 23-vjeçari që dyshohet se vrau babanë e tij me lëndë eksplozive

Policia e Shqipërisë ka arrestuar M.G., 23-vjeçar nën dyshimin se ka vrarë babanë e tij, D.G., 56-vjeçar duke vendosur lëndë eksplozive në sobë...

Dyshohet se u helmuan dhjetëra pushues polak në Vlorë pasi konsumuan ushqim në anije

Rreth 80 pushues polak dyshohet se janë helmuar në Vlorë. Dyshohet se turistët kanë konsumuar ushqim teksa udhëtonin në një anije turistike në zonën e Karaburunit. Më pas, ...

Policia në Vlorë sekuestron dy mina me telekomandë, të programuara për shpërthim në distancë

Dy persona, xhaxhai e nipi, janë vënë në prangat e Policisë së Shtetit në Shqipëri nën dyshimin se kanë fshehur dy mina në një automjet me të ...

Rrezikuan të mbyteshin në det, Policia në Vlorë dhe Durrës shpëton disa persona - VIDEO

Shërbimet e Policisë Kufitare shqiptare në Vlorë dhe në Durrës iu kanë dalë në ndihmë në tri raste, disa personave që rrezikuan të mbyteshin në det.

Italia vazhdon ta shohë Shqipërinë nga këndvështrimi kolonialist

Italia dikur e pushtoi Shqipërinë, duke pretenduar se po i sillte qytetërimin një populli barbar; duke gjykuar nga gjuha e diplomatëve aktualë, mendësia e saj nuk ...

Zjarr i përmasave të mëdha në Vlorë

Zjarri i përmasave të mëdha dhe tymi kancerogjen ka përfshirë ë fushën e mbetjeve urbane në Vlorë.

Tentuan të vrasin një grua me nipin e saj, në kërkim ish-dhëndëri kosovar

Policia e Shtetit ka njoftuar se një 42 vjeçar nga Kosova është arrestuar nëndyshimin se tentoi të vriste të moshuar dhe nipin e saj të mitur, duke rrahur dhe ...

Fundjavë në Vlorë, Berat dhe Tiranë - Mos e leni me ju ikë kjo ofertë marramendëse e 'Sharr Travel'

Shqipëria është destinacioni i shumë kosovarëve në fundjavë.