Postet nga: Vlora Dumoshi

Dumoshi e LDK-së pretendon se Kurti i tha “deshta me të këqyrë”, i përgjigjet Kurti

Përderisa në Kuvendin e Kosovës kryeministri Albin Kurti po raporton për dialogun Kosovë-Serbi, një diskutim ka ndodhur mes dy deputetëve të LDK-së dhe Kurtit.

Ish-ministrja Dumoshi kërkoi që të paguhet bredhi i blerë në vitin 2020, Ministria e Kulturës thotë se ai u ble pa procedura të prokurimit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka konfirmuar se nuk është kryer pagesa për një bredh të blerë në vitin 2020 në kohën kur ministre e këtij ...

Dumoshi i kërkon ministrit Çeku të paguhet bredhi që ishte blerë në kohën kur ajo ishte ministre e Kulturës

Një bredh ishte blerë nga Ministria e Kulturës për festat e fundvitit në vitin 2020, në kohën kur në krye të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit ...

VIDEO - Dumoshi i lutet ministrit Murati të mos shkojë në seancë: Mshele qatë derë me çelës!

Sot është duke u mbajtur takim mes Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Republikës së Kosovës (SBASHK) dhe Komisionit për Arsim, Shkencë, ...

Vlora Dumoshi i shpërndanë disa vezë për kryeministrin, kryetarin e Kuvendit e disa ministra

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vlora Dumoshi, i ka quajtur mashtrues Lëvizjen Vetëvendosje ndërsa pas fjalimit i ka shpërndarë disa vezë për kryeministrin, ...

Lokacioni i ri për ndërtimin e objektit të Operës dhe Baletit, njohësit e fushës me mendime të ndryshme

Mendime të ndryshme janë dhënë nga njerëzit e kulturës lidhur me caktimin e lokacionit të ri për ndërtimin e objektit të Teatrit të Operës ...

Debat mes deputetëve Kokaj dhe Dumoshi për Akademinë e Shkencave

Anëtari i Komisionit për Arsim, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja kokaj para fillimit të mbledhjes tha se duhet nisur një nismë ligjore për ...

Përplasje në Komisionin ku po raportonte ministrja e Arsimit - VIDEO

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka raportuar sot para anëtarëve të Komisionit për Arsim.