Postet nga: Gazetar

Shqipëri- Sulmohet gazetarja dhe ekipi i Top Channel (VIDEO)

Biznesmeni Ruzhdi Hoxha u gjet i vrarë në zonën e Qafë Mollës, Dajt. Trupi i tij u gjet i mbuluar me zhavor dhe gurë nga qentë e Institutit ...

Dy gazetarë të një portali pengohen në kryerjen e detyrës nga një gazetar tjetër

Policia e Kosovës njofton se redaktori i një portali ka paraqitur rastin se njoftuar se me 13 tetor, dy gazetarë janë penguar nga një gazetar tjetër në kryerjen e ...

Washington Post thotë se SHBA-të mblodhën fshehurazi të dhënat e gazetarëve

Departamenti i Drejtësisë në kohën e ish presidentit Trump, mblodhi fshehurazi regjistrimet telefonike të tre gazetarëve të Washington Postit, të cilët mbuluan hetimin federal për ...

Arrestohen 6 gazetarë që po raportonin për trazirat në Mianmar

Gjashtë gazetarë janë arrestuar në Mianmar për shkak të mbulimit të demonstratave kundër grushtit të shtetit.

Vdiq gazetari Muharrem Ramabaja

Ka vdekur gazetari Muharrem Ramabaja.

Gazetares serbe i konfiskohet telefoni pasi fotografoi djalin e Vuçiqit

Raportuesja e KRIK thotë se telefoni i saj ishte rrëmbyer dhe policia nuk kishte ndërhyrë, pasi ajo fotografoi djalin e Presidentit serb Aleksandar Vuçiq me një shok ...

Policia jep detaje për sulmin e pretenduar të Endrit Shalës ndaj gazetarit

KALLXO.com ka raportuar orë më parë se gazetari i portalit ‘Indeksonline’, Ensar Ramadani, po pretendon se është sulmuar fizikisht nga ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala.

Vdes gazetari dhe publicisti shqiptar, Fatos Baxhaku

Gazetaria shqiptare në zi. Vdes gazetari dhe publicisti Fatos Baxhaku një prej emrave të shquar të gazetarisë postkomuniste në Shqipëri, raporton Top Channel.