Postet nga: Violeta Namani

Përfundon gjykimi i zyrtarëve të KEK-ut, të akuzuar se përvetësuan 254 kilogramë ngjitës

Në gjykimin e Ejup Grajqevcit e Vehbi Dragushës, depoistë në Divizionin e Thëngjillit në KEK, dhe të Fahri Fejzullahut, është dhënë fjala përfundimtare.

Mungojnë eksperti dhe 3 të akuzuar, dështon seanca e gjykimit të ish-vozitësve të AKP-së

Në mungesë të kushteve ligjore sërish ka dështuar të mbahet seanca ndaj të akuzuarve për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar.

12 vjet pas aktakuzës nuk i dihet fundi gjykimit ndaj grupit të hakerëve

Edhe pas 12 viteve nuk dihet kur do të mbahet seanca për krim të organizuar, ndaj të akuzuarëve për falsifikimin e çeçeve bankare.

Dëshmitarja tregon si u ‘zhdukën’ rreth 72 mijë euro nga Posta në Podujevë

Një dëshmitare e cila doli të premten para gjykatës për të dëshmuar rreth akuzave ndaj Enver Ajetit, kontrollor i Postës së Kosovës në Podujevë, ...

Dosja e Prokurorisë për barnat nga Kina që u lejuan të futeshin në Kosovë

Ilir Dushi, i akuzuar nga prokuroria se si zyrtar në AKPPM bashkë me të akuzuarin tjetër Bersan Kolgeci kanë lëshuar 435 mijë e 124 banderola të barnave për kompaninë “...

Aktakuza: Automekaniku i Policisë përvetësoi pjesët e veturës zyrtare

Në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur seancë ndaj të akuzuarit Burim Gashi, i cili akuzohet për përvetësim gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare.

Vendimi i Gjykatës për Hekuran Sokolin, i cili kishte gjuajtur me armë të dashurin e motrës

Hekuran Sokoli, i akuzuar për lëndim të lehtë trupor të Leon Shabanit, është shpallur fajtor nga Gjykata e Prishtinës dhe i njëjti është dënuar me 1 ...

Dosja e Prokurorisë për grabitjen e taksistit në malet e Gllogocit

Gazmend Avdiu, Fitim Behrami dhe Milaim Duraku, të akuzuar nga Prokuroria për grabitje kanë dhënë fjalët përfundimtare në gjykimin ndaj tyre.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!