Postet nga: atdhe dema

Gjykimi i ish-ministrave të Qeverisë Thaçi për privatizimin e hidrocentraleve, eksperti tregon për dëmin mbi 1-milionësh nga qiraja mujore

Në Gjykatën e Prishtinës ka vazhduar gjykimi i ish-ministrave të Qeverisë Thaçi 2: Besim Beqaj, Mimoza Kusari- Lila, Dardan Gashi, Nenad Rashiq, si dhe i Arben Gjukës ...

Në rigjykimin e katërt me radhë, i akuzuari për terrorizëm dënohet me 3 vite burg

Leonis Frangu, të cilin Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës e ngarkonte për pjesëmarrje dhe organizim në grupe terroriste në Siri u dënua sot nga ...

Shtyhet seanca në rastin e të dyshuarve për mashtrim me viza

Është shtyrë seanca ndaj I. K., M. Z. dhe E. K., të cilët po akuzohen nga Prokuroria Speciale për veprat penale mashtrim, shmangie nga tatimi si dhe pastrimi ...

Deklarohen të pafajshëm ish-ministrat e Qeverisë Thaçi 2 në rastin “Hidrocentralet”

Pasi energjia elektrike u rikthye në Gjykatën e Prishtinës ku po mbahej seanca në rastin e njohur si “Hidrocentralet”, ndaj ish-ministrave të qeverisë “Thaçi 2”, të akuzuarit u ...

Të akuzuarit për shpëlarje parash, e shmangie nga tatimi ballafaqohen me rrëfimet e dëshmitarëve në Gjykatë

Ramadan dhe Muharrem Mavraj, Xhelal Kastrati, Valdet Muriqi, Flamur Mavraj dh Rexhë Kastrati, të akuzuar për shpëlarje parash dhe shmangie nga tatimi janë ballafaquar sot në seancë gjyqë...

Në mungesë të njërit nga të akuzuarit, dështon seanca për trafikim të kokainës

Mungesa e të akuzuarit Shpejtim Hamiti, ka bërë që të mos mbahet seanca gjyqësore ndaj 7 personave të akuzuar për shpëlarje parash dhe posedim të paautorizuar të ...

Afër fundit gjykimi ndaj Pal Lekajt dhe tre të tjerëve

Ismet Isufi dhe Veli Hajdaraga, të akuzuar në një rast lidhur me  subvencionet e shpërndara në Gjakovë dhanë mbrojtjen e tyre sot në Gjykatën e Gjakovës.

Tensione gjatë gjykimit të Pal Lekajt për keqpërdorim me subvencione

Seanca ndaj ish-kryetarit të komunës së Gjakovës, Pal Lekaj dhe disa të akuzuarve të tjerë për subvencionet e shpërndara në Gjakovë, u mbajt sot me tensione ...