Postet nga: Violeta Namani

Përfundon gjykimi për tentim vrasje ndaj ish të dashurit të motrës

Gjykimi ndaj Hekuran Sokolit, i akuzuar për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje, përfundoi sot në gjykatën e Prishtinës.

Gjykimi për plagosjen e të dashurit të motrës: “Çka t‘kom bo që ke dasht me m’vra?”

Gjykimi ndaj Hekuran Sokolit, i akuzuar për tentim vrasje, vazhdoi sot me marrjen në pyetje nga i dëmtuari Leon Shabani.

Prokuroria: Ish-vozitësit e dëmtuan buxhetin e AKP-së me fatura fiktive

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj të akuzuarve Abdurrahim Avdyli, Amir Demolli, Ejup Gashi, Istref Dragusha , Arsim Leci, Petrit Gjoka dhe Nexhat Gjoka, të akuzuar për keqpërdorim ...

Dosja e Prokurorisë: Enver Ajeti përvetësoi mbi 71 mijë euro të PTK-së

Dështoi të mbahet seanca ndaj Enver Ajetit për përvetësimin e  71 mijë eurove.

Rrëfen i akuzuari se tentoi ta vrasë të dashurin e motrës

Hekuran Sokoli, i akuzuar se tentoi ta vrasë Leon Shalën ka dalur sot para Gjykatës së Prishtinës.

Dështon seanca ndaj zyrtarëve komunal të Prishtinës

Dështon të mbahet seanca ndaj zyrtarëve komunalë Naim Shasivari dhe Negjmije Krasniqi  për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Prishtinë, dështon seanca ndaj zyrtarëve komunalë për keqpërdorim detyre

Seanca gjyqësore ndaj zyrtarëve komunalë Naim Shasivari dhe Nexhmije Krasniqi  për keqpërdorim të detyrës zyrtare nuk u mbajt sot.

Skandali në gjykimin për vjedhjen në KEK - Policët nuk kishin marrë asnjë provë në vendin e ngjarjes

Ejup Graiçevci, Vehbi Dragusha depoist në Divizionin e Thëngjillit në KEK, së bashku me Fahri Fejzullahun, të akuzuar nga Prokuroria për përvetësimin e 254 kilogramëve ...