Postet nga: vendim

Liburn Aliu: Shqetësimet e banorëve të lagjes 'Kalabria' për planin rregullues po i trajtojmë me prioritet

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka thënë se do i trajtojnë me prioritet shqetësimet e banorëve të lagjes “Kalabria” në Prishtinë ...

Liga italiane e futbollit merr vendim pas sulmeve të Rusisë ndaj Ukrainës

Liga italiane e futbollit ka marrë vendim që të gjitha ndeshjet në kuadër të javës së 27-të të fillojnë me 5 minuta vonesë.

Kërkesa e Përparim Ramës: Të fiken dritat, kompjuterët, monitorët e çdo pajisje elektrike pas orarit të punës

Kabineti i Përparim Ramës, kryetarit të Komunës së Prishtinës, ka kërkuar nga punëtorët e Komunës që pas orarit të punës të ...

LDK ankohet në Supreme ndaj vendimit të PZAP-së për anulim të votave me postë në Dragash

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se ka dorëzuar ankesë në Gjykatën Supreme pas vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për anulimin ...

KPM ndërpret vendimin për pezullimin e përkohshmen të dhënies së licencave për televizione

Komisioni i Pavarur i Mediave ka vendosur të ndërpresë pezullimin për lëshimin e licencave  për ofruesit e shërbimeve mediale audiovizuele me transmetim përmes rrjetit ...

Pas uljes së dënimit të Shukri Bujës, flet avokati i tij

Ish kryetari i Lipjanit dhe këshillari i Presidentit, Shukri Buja është dënuar sot me 2 vjet denim me burg për veprën e keqpërdorimit të detyrës. ...

Komuna e Malishevës tërhoqi vendimin për ndërtimin e gurëthyesit

Drejtoria e Urbanizmit në komunën e Malishevës ka anuluar vendimin për lëshimin e parcelës kadastrale për ndërtimin e një gurëthyesi.

Antikorrupsioni deklarohet për këshilltarin e Llukës që është bërë menaxher i projektit “Kosova e Re”

Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK) e ka mbyllur rastin e Shkumbin Asllanit, ish-këshilltarit politik të ministrit Valdrin Lluka, i cili është bërë menaxher i Projektit në Njësinë ...