Postet nga: valdrin lluka

Valdrin Lluka: Privatizimi i Telekomit do ta godasë nepotizmin dhe keqpërdorimin e parasë publike

Valdrin Lluka, ish- ministër i Ekonomisë, ka thënë se prioritet i qeverisë së ardhshme duhet të jetë privatizimi i Telekomit sepse do të godiste nepotizmin dhe keqpërdorimin ...

Ministri reagon për tymin që del nga oxhaqet e termocentralit në Obiliq

Ministri i Zhvillimit Ekonomik i Qeverisë në largim, Valdrin Lluka, përmes një publikimi në Facebook ka thënë se po ndjehet i trishtuar për ndotjen ambientale që po ...

5.5 milionë euro për masat e efiçiencës së energjisë në objektet publike

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Uran Ismaili kanë zhvilluar një vizitë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) pë...

Ministri mbron privatizimin e telekomit

Ministri në detyrë i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se privatizimi i Telekomit të Kosovës do të sjellë vetëm benefite për qytetarët e Kosovë...

Qeveria në dorëheqje nis takimet për privatizimin e Telekomit

Ministri i Zhvillimit Ekonomik i Qeverisë në dorëheqje të Kosovës, Valdrin Lluka ka njoftuar të hënën se është takuar me zyrtarë të Bankës Evropiane pë...

Lluka viziton Termocentralin 'Kosova A' së bashku me Gjeneralin e Forcave zvicerane  

Ministri i Zhvillimit Ekonomik,Valdrin Lluka, së bashku me Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet,  Gjeneralin e Forcave Ushtarake të Zvicrës, Philippe Rebord dhe Ministrin për ...

Valdrin Lluka: Deputeti Haxhiu po bënë deklarata popullsite kur flet për Telekomin

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka reaguar ndaj deklaratave të deputetit të PDK-së, Bekim Haxhiu i cili ka thënë se pas shkëputjes së kontratës së Telekomit ...

Nga sot bien për 90% çmimet e roamingut me shtetet e Ballkanit Përendimor

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka njoftuar se nga sot hyn në funksion marrëveshja e roamingut me shtetet e ballkanit perendimor që është nënshkruar në Beograd, në ...