Postet nga: vaksinimi

Një i vdekur dhe 930 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 930 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Miratohet vaksina kundër COVID-19 për fëmijët mbi 5 vjeç në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se fëmijët e moshës 5 deri 11 vjeç, nën përkujdesjen e prindit ose kujdestarit ligjor, mund të ...

Asnjë vaksinë anti-COVID e dhënë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Kosovë nuk ka pasur asnjë vaksinim kundër COVID-19.

IKSHPK bën thirrje për testim, bartje të maskave dhe vaksinim kundër COVID

 

Maqedoni e Veriut, pandemia uli vaksinimin e rregullt te fëmijët

Mjekët pediatër në Maqedoninë e Veriut kanë ngritur shqetësime për shkak të shkallës së ulët të vaksinimit të fëmijëve me vaksinat e ...

Numri i rasteve të fruthit është rritur me 79 për qind

Gjatë pandemisë së koronës, sëmundjet e tjera kaluan në harresë dhe fushatat e vaksinimit u anuluan. Si pasojë infektimet me fruth u rritën me shpejtësi. Pse ...

Rritet numri i rasteve me COVID-19 në botë, MSh iu bën thirrje qytetarëve të vaksinohen

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në Kosovë këto ditë numri i rasteve të reja me COVID-19 është i vogël dhe se nuk ka raste të ...

Vetëm 17 doza të vaksinave janë dhënë në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë ...