Postet nga: vaksinimi

Turqit kundër vaksinës do të krijojnë një parti politike

Haci Ali Ozhan, një avokat dhe noter në Kirikkale, një provincë në rajonin e Anadollit në Turqi, tha të premten se janë depozituar dokumentet në Ministrinë e Brendshme për ...

Zbulohet një gjen që dyfishon rrezikun nga koronavirusi

Shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit thanë se kanë zbuluar një gjen, që dyfishon rrezikun e dështimit të mushkërive dhe vdekjes nga koronavirusi.

Shqipëria nis sot vaksinimin me dozën e tretë të mbi 60-vjeçarëve

Aplikimi i dozës së tretë të vaksinës së COVID për personat mbi 60-vjeç nisi sot në vendin tonë.

Kosova ende pa vendim për vaksinimin e fëmijëve

Ministria e Shëndetësisë e Qeverisë së Kosovës ende nuk ka dhënë dritën e gjelbër për vaksinimin e personave të moshës 12 deri 15 vjeç ...

Nis vaksinimi nga ekipet mobile në sheshin e Prishtinës (FOTO)

Ka nisur vaksinimi i qytetarëve në sheshin “Zahir Pajazitit” në Prishtinë. Në tendën e vendosur në sheshin "Zahir Pajaziti", ekipet mobile do ta japin këtë shërbim ...

Mbi 500 të vdekur me COVID-19 në Rumani brenda ditës, spitalet e morgjet mbërrijnë limitin

Rumania raportoi numra rekord ditor të vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 të martën, si vendi i dytë në Evropë me shkallën më të ulët të vaksinimit.

Pse numri i njerëzve të vaksinuar që vdesin nga COVID-19 nuk do të thotë se vaksinat janë joefektive?

Ish-sekretari amerikan, Colin Powell vdiq të hënën nga komplikimet e COVID-19. Familja e tij njoftoi se ai ishte plotësisht i vaksinuar. Ai ishte 84 vjeç dhe kishte mieloma ...

Berisha: Do t’i vaksinojmë edhe banorët e Preshevës dhe Medvegjës që jetojnë në Fushë Kosovë

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Fushë Kosovës dhe kryetari aktual i saj, Burim Berisha ka thënë në Debat Pernime se do të ...