Postet nga: vaksinimi

Kosova ende pa vendim për vaksinimin e fëmijëve

Ministria e Shëndetësisë e Qeverisë së Kosovës ende nuk ka dhënë dritën e gjelbër për vaksinimin e personave të moshës 12 deri 15 vjeç ...

Nis vaksinimi nga ekipet mobile në sheshin e Prishtinës (FOTO)

Ka nisur vaksinimi i qytetarëve në sheshin “Zahir Pajazitit” në Prishtinë. Në tendën e vendosur në sheshin "Zahir Pajaziti", ekipet mobile do ta japin këtë shërbim ...

Mbi 500 të vdekur me COVID-19 në Rumani brenda ditës, spitalet e morgjet mbërrijnë limitin

Rumania raportoi numra rekord ditor të vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 të martën, si vendi i dytë në Evropë me shkallën më të ulët të vaksinimit.

Pse numri i njerëzve të vaksinuar që vdesin nga COVID-19 nuk do të thotë se vaksinat janë joefektive?

Ish-sekretari amerikan, Colin Powell vdiq të hënën nga komplikimet e COVID-19. Familja e tij njoftoi se ai ishte plotësisht i vaksinuar. Ai ishte 84 vjeç dhe kishte mieloma ...

Berisha: Do t’i vaksinojmë edhe banorët e Preshevës dhe Medvegjës që jetojnë në Fushë Kosovë

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Fushë Kosovës dhe kryetari aktual i saj, Burim Berisha ka thënë në Debat Pernime se do të ...

Mbi 15 mijë adoleshentë kanë marrë vaksinat antiCOVID në Kosovë

Vaksinimi i personave nën 18 vjeç ka afër dy muaj që ka filluar në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë ka thënë për KALLXO.com se janë ...

Paneli i OBSH-së rekomandon dozën e tretë të vaksinës

Një grup ekspertësh që këshillon Organizatën Botërore të Shëndetësisë për vaksinat, rekomandoi që njerëzit e moshuar dhe ata me sistem të komprometuar ...

1 mijë e 157 raste aktive me COVID-19

Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) njofton se aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 157 raste aktive me COVID-19.