Postet nga: Vaksina kundër COVID-19

Nagavci: Ka rritje të interesimit të punëtorëve arsimor dhe studentëve për t'u vaksinuar

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se numri i stafit arsimor të vaksinuar përfshirë ata në arsimin parauniversitar, në arsimin e lartë si dhe studentët, është 55.094.

Pentagoni do të kërkojë leje për ta bërë të detyrueshëm vaksinimin kundër COVID-19

Pentagoni pritet t’i kërkojë presidentit amerikan, Joe Biden miratimin për ta bërë të detyrueshëm vaksinimin kundër koronavirusit, për anëtarët e shë...

Kurti: Vaksinat janë të sigurta, vaksinohuni!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë thirrje tek qytetarët që të vaksionohen me vaksinat kundër COVID-19, pasi sipas tij, ekziston rreziku nga përhapja e ...

Efektiviteti i vaksinave ndaj variantit Delta

Deri tani shtatë vaksina kundër COVID-19 janë miratuar për përdorim nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Dhe ndërsa koronavirusi po ndryshon në variante të ...

Mali i Zi dhuron vaksina kundër COVID-19 për FSK-në

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka bërë të ditur se kanë pranuar donacionin e vaksinave anti COVID-19 nga Ministria e Mbrojtjes së Malit të Zi.

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë të Organizatës Botë...

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Maqedonia e Veriut po përballet me mungesë të vaksinave kundër koronavirusit, ndërsa autoritetet shëndetësore po i shfrytëzojnë dozat e fundit për rivaksinimin e ...

Shqipëri, arrijnë edhe 40,800 vaksina AstraZeneca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se kanë arritur edhe 40,800 vaksina AstraZeneca, pjesë e financimit të qeverisë shqiptare, nëpërmjet instrumentit COVAX.