Postet nga: Armend Mehaj

Ekipet e Kërkim Shpëtimit të FSK-së trajnohen për intervenim në kushte të vështira dimërore

Pjesëtarët e Kërkim Shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës gjatë këtyre ditëve të dimrit janë duke e realizuar trajnimin specialistik pë...

Oficerët e rinj të FSK pas katër muajve kryejnë me sukses ushtrimin fushor

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se oficerët e rinj të FSK-së kanë përfunduar me sukses të lartë ushtrimin fushor final të Kursit Bazik për Oficer.

Momentet kur ushtarët e FSK-së bashkohen me familjarë pas përfundimit të misionit në Ishujt Falkland - VIDEO

Forca e Sigurisë së Kosovës ka njoftuar se një kontingjenti i saj është kthyer në atdhe pas përfundimit të misionit në Ishujt Falkland.

Kurti e Mehaj vizitojnë bazën ushtarake të KFOR-it turk në Prizren, u shprehin ngushëllime për viktimat e tërmetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, kanë vizituar bazën ushtarake të KFOR-it turk në Prizren.

Ministri Mehaj pret në takim homologun malazias Filip Axhiq, diskutojnë për bashkëpunimin ushtarak

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Armend Mehaj, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Brendshme dhe njëherësh ushtruesin e detyrës së Ministrit të ...

FSK-ja shton numrin e specialistëve për qitje

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se janë shtuar operatorët specialist të FSK-së për qitje të mprehtë.

Ministri Mehaj dhe Komandanti i FSK-së dekorojnë Komandantin e Gardës Kombëtare të Iowas-s

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, i shoqëruar nga Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari dhe zyrtarë dhe oficerë të lartë të MM-së dhe FSK-së, kanë pritur me nderime ...

Ministri i Mbrojtjes zhvillon takime në Gjilan e Kamenicë para nisjes së procesit të rekrutimit të ushtarëve të rinj

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj pasi anuloi disa takime me qytetarë e të rinj në disa zona të prekura nga vërshimet, ai vazhdoi agjendën në Gjilan e Kamenicë.