Postet nga: Vaksina kundër COVID-19

Osmani kërkon përkrahje nga Britania e Madhe për furnizimin me vaksina

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar takim virtual me Wendy Morton, ministre për Fqinjësi Evropiane dhe Amerikë në Qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar, e cila ...

Mbi 2,500 punonjës të institucioneve shëndetësore, janë vaksinuar kundër COVID -19 në Kosovë

Që nga fillimi i vaksinimit, në palestrën “1 Tetori” në Prishtinë dhe në shtatë komunat e vendit, janë vaksinuar mbi 2,500 punonjës të institucioneve shëndetësore.

Ramadani: Brenda disa javësh në Kosovë vijnë kontingjente të tjera me vaksina

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, në emisionin "Kallxo Pernime" ka thënë se brenda disa javësh në Kosovë do të vijnë kontingjente të ...

Përfaqësuesit e bizneseve të Kosovës refuzojnë ftesën e Beogradit për vaksinim

Oda Ekonomike e Kosovës ka refuzuar ftesën e Odës Ekonomike të Serbisë që biznesmenët të vaksinohen kundër koronavirusit në Beograd.

Vaksina ruse shkakton përplasje politike në Çeki

Vaksina ruse shkakton përplasje politike në Çeki

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, bëri thirrje për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Jan Blatny, për shkak se nuk nxiton për ta lejuar pë...

Shqipëri, të premten arrijnë dozat e para të vaksinës AstraZeneca

Të premten, në Shqipëri, do të mbërrijnë 38 mijë e 400 dozat e para të vaksinë AstraZeneca.

Shqipëri, nesër mbërrijnë 15 mijë doza të tjera të vaksinave kundër COVID-19

Në Shqipëri është duke vazhduar fushata e vaksinimit të qytetarëve kundër COVID-19.

SHBA, moti i ashpër pengon shpërndarjen e vaksinave

Stuhi të mëdha dimërore, i ftohti ekstrem dhe ndërprerja e energjisë elektirke detyruan mbylljen e më shumë se 2 mijë qendrave të vaksinimit dhe vonuan shpërndarjen e 6 ...