Postet nga: Vaksina kundër COVID-19

Pfizer konfirmon marrëveshjen me Kosovën për vaksina

Gjiganti farmaceutik Pfizer ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, marrëveshjen e arritur me Qeverinë e Kosovës për furnizim me vaksina kundër COVID-19, sëmundjes ...

Kurti: Brenda muajit, do të furnizohemi edhe më 142,530 vaksina antiCOVID

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, gjatë prezantimit të Programit të Qeverisë në Kuvendin e Kosovës, është lavdëruar për sigurimin e vaksinave kundër COVID-19.

Fauci: Nëse jeni të vaksinuar, nuk keni nevojë për maskë në ambientet e hapura

Drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, Anthony Fauci ka deklaruar se njerëzit e vaksinuar kundër Covid-19 nuk kanë nevojë të mbajnë maska ​​jashtë, ...

Kurti: Vaksinat erdhën në ditën ndërkombëtare të infermierëve, ka më shumë se një vit që janë në front të kësaj lufte

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përmes rrjetit Facebook ka bërë të ditur për ardhjen e mbi 38 mijë dozave të vaksinës kundër ...

Serbia i paguan ata që vaksinohen

Serbia do t’i paguajë qytetarët e saj për t’u vaksinuar kundër koronavirusit, në përpjekje për të përshpejtuar fushatën e vaksinimit.

OBSH: Besim tejet i ulët tek disa nga të dhënat e vaksinës kineze

Ekspertët e OBSH-së kanë shprehur "besim shumë të ulët" tek të dhënat që ka ofruar prodhuesi shtetëror kinez i ilaçeve Sinopharm, lidhur me rrezikun e ...

Osmani kërkon përkrahje nga Britania e Madhe për furnizimin me vaksina

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar takim virtual me Wendy Morton, ministre për Fqinjësi Evropiane dhe Amerikë në Qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar, e cila ...

Mbi 2,500 punonjës të institucioneve shëndetësore, janë vaksinuar kundër COVID -19 në Kosovë

Që nga fillimi i vaksinimit, në palestrën “1 Tetori” në Prishtinë dhe në shtatë komunat e vendit, janë vaksinuar mbi 2,500 punonjës të institucioneve shëndetësore.