Postet nga: Afganët

Largohet edhe një grup i afganëve nga Kosova për në SHBA

Gjithsej 600 afganë të cilët ishin vendosur përkohësisht në Kosovë janë larguar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

DASH konfirmon se disa afganëve në Kosovë u është refuzuar hyrja në SHBA

Disa afganëve, të strehuar përkohësisht në Kosovë, u është refuzuar hyrja në Shtetet e Bashkuara, për shkak se të njëjtit nuk kanë kaluar procesin e ...

Ambasada e SHBA-së: Afganët që nuk do të kalojnë kontrollet e nevojshme, nuk do të lejohen të udhëtojnë në SHBA

Ditë më parë disa media amerikane raportuan se disa afganë të strehuar në Kosovë nuk do u lejohet  hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Grupi i fundit i afganëve largohen nga Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se sot është larguar nga Kosova grupi i fundit i afganëve që po strehoheshin në ...

Ekipi i Ministrisë së Shëndetësisë vaksinon afganët e strehuar përkohësisht në Kosovë

Një ekip i Ministrisë së Shëndetësisë ka vaksinuar afganët e strehur përkohësisht në kampin Bondsteel në Kosovë me vaksina të poliomelitit.

Han i Elezit, kapen 14 migrantë afganë në një kamion

Policia e Kosovës dhe Dogana dje rreth orës 17:00 kanë kapur 14 migrantë afganë në pikën kufitare në Han të Elezit.

Artistët afganë falënderojnë Shqipërinë përmes një murali

Disa artistët afganë të strehuar në Shqipëri pas depërtimit nga Afganistani, përmes një murali të punuar në njërën nga ballinat e ndërtesave në ...

Largohen nga Kosova për në ShBA edhe 79 afganë

79 qytetarë afganë janë larguar nga Kosova për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot në mëngjes.