Postet nga: Vaksina kundër COVID-19

Austria do të përfundojë izolimin, por jo për të pavaksinuarit

Izolimi i katërt kombëtar në Austri si pasojë e pandemisë, do të përfundojë të dielën por në izolim do të mbesin qytetarët e pavaksinuar, njoftoi ...

Norvegjia do të ofrojë dozën e tretë për të gjithë të rriturit

Norvegjia do të ofrojë dozën e tretë të vaksinës kundër koronavirusit për të gjithë personat 18 vjeç e lart.

Ministria bënë thirrje për vaksinim për personat që e kanë kaluar COVID-19

Ministria e Shëndetësisë i ka bërë thirrje qytetarëve të cilëve e kanë kaluar COVID-19 në muajt e fundit, që të vaksinohen me vaksinën kundë...

Brenda ditësh në Kosovë edhe doza e tretë

Vendimi për dozën e tretë dhe dozën përforcuese të vaksinës kundër koronavirusit pritet të merret shumë shpejt edhe në Kosovë.

Biden i premton botës "arsenal vaksinash"

Shtetet e Bashkuara do të japin donacion 500 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit, të prodhuara nga kompania Pfizer, për vendet në zhvillim, nga viti i ardhshëm.

Ferizaj, vaksinohen 155 refugjatë afganë

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Ferizaj ka njoftuar se sot janë vaksinuar 155 refugjatë afganë.

Nagavci: Ka rritje të interesimit të punëtorëve arsimor dhe studentëve për t'u vaksinuar

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se numri i stafit arsimor të vaksinuar përfshirë ata në arsimin parauniversitar, në arsimin e lartë si dhe studentët, është 55.094.

Pentagoni do të kërkojë leje për ta bërë të detyrueshëm vaksinimin kundër COVID-19

Pentagoni pritet t’i kërkojë presidentit amerikan, Joe Biden miratimin për ta bërë të detyrueshëm vaksinimin kundër koronavirusit, për anëtarët e shë...