Postet nga: uran ismaili

Ministri përballet me deputetët për mungesat në shëndetësi

Lista esenciale është një proces që nuk ka një model për t'u bazuar në të sepse nuk ka pasur një revidim të kësaj liste, tha Ministri i Shë...

Ministri i Shëndetësisë ndalon përdorimin ‘e panevojshëm’ të antibiotikëve

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka nënshkruar sot Planin e Veprimit për Rezistencën Antimikrobike, që sipas tij synon të ulë përdorimin e panevojshëm ...

Pacientët e QKUK-së u rrëzuan nga shtretërit e vjetër, shpërndahen shtretër të rinj në klinika

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka njoftuar se gjatë ditës së sotme janë ndërruar 60 shtretër në Klinikën e Ortopedisë dhe 14 të tjerë në atë ...

Ministri Ismaili: Spitali i ri Kirurgjik Pediatrik i gatshëm pas 22 muajve

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili i shoqëruar nga përfaqësuesit nga Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) kanë vizituar vend punimin ku po ndërtohet Spitali i ...

Ismaili merr mbështetjen e deputetëve gjermanë për reformat në shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili është pritur sot në Berlin nga Komisioni për Shëndetësi i Bundestagut.

750 shtretër të rinj për QKUK-në

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka njoftuar se klinikat e QKUK-së janë pajisur me 750 shtretër modernë me dyshekë.

Hemato-Onkologjia në Pediatri bëhet me pajisje të reja

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka njoftuar se reparti i Hemato-Onkologjisë në Pediatri ka marrë si donacion disa pajisje nga fishata humanitare "Dardani, ti je një luledielli".

Veseli: Do të rriten investimet në shëndetësi

Në një tryezë të organizuar nga Partia Demokratike e Kosovës, e cila shënonte përmbylljen e muajit të ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, kryetari i ...