Postet nga: QKUK

Kokaj: Punëtorët në QKUK rrezikohen nga rrezatimi sepse nuk kanë masa mbrojtëse

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj ka thënë se punëtorët shëndetësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë të rrezikuar nga ...

Lojtarët e kombëtares së Kosovës vizitojnë fëmijët që po trajtohen në QKUK

Futbollistët e kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, Vedat Muriqi, Amir Rrahmani dhe Milot Rashica, një pjesë të ditës së tyre sot e kaluan në Qendrën ...

Drejtori i Gjinekologjisë në QKUK: Nuk është ndërruar asnjë foshnje

Mediat në Kosovë sot kanë raportuar për mundësinë e ndërrimit të një foshnjeje në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës (QKUK).

Sindikata e Punëtorëve Shëndetësorë të QKUK- së kundërshton protestën e paralajmëruar nga një shoqatë e QKUK-së

Një shoqatë sindikale e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ka paralajmëruar protestë më 21 shtator, me kërkesë rritjen e pagave për punëtorët e ...

Shoqata sindikale e QKUK-së paralajmëron protestë më 21 shtator, kërkojnë rritje të pagave

Një shoqatë sindikale e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ka paralajmëruar protestë më 21 shtator, me kërkesë rritjen e pagave për punëtorët e ...

Nuk e pranojnë fajësinë katër mjekët e akuzuar për vdekjen e mistershme të 36-vjeçares në Prishtinë

Vjosa Zejnullahu, Myzeine Muja, Bashkim Sheholli dhe Selman Demolli, janë katër mjekët që akuzohen për rastin e Sabrie Fazliut, e cila vdiq para 6 viteve gjatë trajtimit të ...

Vdes personi i cili u vetaksidentua ditë më parë në Prizren

Një vetaksident ishte raportuar të ketë ndodhur më 1 shtator të këtij viti në rrugën “Rrustë Kabashi” në Prizren.

Burri dërgohet në QKUK, dyshon se gruaja i hodhi diçka në ushqim

Një burrë në Skenderaj po dyshon se bashkëshortja e tij i ka hedhur diçka të dëmshme në ushqim.