Postet nga: haxhi avdyli

Anton Quni tregon se a është shkarkuar Haxhi Avdyli nga pozitat e LDK-së në Prizren

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se nuk ka informatë se deputeti Haxhi Avdyli është shkarkuar nga pozitat në degën e LDK-së në Prizren.

Anton Quni: Kam qenë kundër përjashtimit të Vjosa Osmanit

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se ka qenë kundër përjashtimit të Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK).

Avdyli: A thua iu përgjigjen lutjeve me email avulluesit e 2.1 milionë eurove

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Avdyli ka ironizuar me vjedhjen e 2.1 milionë euro nga Thesari i Shtetit.

Kryetari i Nëndegës së LDK-së në Gjilan i bashkohet iniciativës së Vjosa Osmanit

Kryetari i nëndegës së LDK-së në Gjilan, Albin Devaja i është bashkuar Vjosa Osmanit në iniciativën e saj të ardhshme politike.

Haxhi Avdyli: Mustafa, Veliu dhe Hoti s'kanë guxim të kandidojnë për kryeministër

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, përmes një shkrimi në Facebook e ka pyetur liderin e LDK-së, Isa Mustafa se pse ende nuk kanë vendosur për kandidatin për ...

Deputeti i LDK-së: Mashtruesi ka emër Isa Mustafa, ndryshimi ka emër Vjosa Osmani

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për ta shpallur të pavlefshme votën e deputetin Etem Arifi e cila ishte vendimtare pë...

Haxhi Avdyli, e quan politikan të dështuar Isa Mustafën

Deputeti i LDK-së Haxhi Avdyli, ka thënë se Isa Mustafa si politikan i dështuar, po tenton ta sulmoj u.d. Presidentetn Vjosa Osmani.

Haxhi Avdyli dhe Teuta Haxhiu polemizojnë në Komisionin për Hidrocentralet se "kush po bën politikë"

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, dhe deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, janë përplasur në Komisionin Hetimor Parlamentar për Hidrocentralet, duke akuzuar njëri-tjetrin se kush po heton e ...