Postet nga: uran ismaili

Pas skandalit me kirurgun, Kadri Veseli viziton Spitalin e Prizrenit

Dy ditë pasi u suspendua një kirurg për trajtim jo të duhur ndaj një pacienteje, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri i ...

Ministri Ismaili e dënon gjuhën e mjekut prizrenas të përdorur ndaj pacientes

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka reaguar pas një videoje të publikuar në media, ku shihet një kirurg në Prizren duke e ofenduar pacienten derisa ajo po qante ...

Uran Ismaili: Viti 2019, vit i sigurimeve shëndetësore

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili tha sonte se është duke u bërë Fondi i Sigurimeve Shëndetësore, dhe procedurat për të janë duke u pë...

Ministri: Mjekët të mos presin rrogë 4 mijë euro

Ligji për pagat do të mundësojë pagë deri në 1200 euro për mjekët, që është më e larta në rajon, ndërsa kërkesa e kirurgëve ...

Ismaili: 2019, viti i Fondit të Sigurimeve Shëndetësore

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se do t'i orientojnë të gjitha kapacitetet që fundi i vitit 2019 ta gjejë Kosovën me funksionalizimin e plotë të ...

Edhe Uran Ismaili i reagon Vjosa Osmanit

Radhës së komentuesve politikë ndaj deklaratës së deputetes Vjosa Osmani për PDK-në i është bashkuar edhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, i cili njëherit ë...

Haxhi Avdyli e quan 'bajat' reagimin e ministrit Ismaili për pagat e mjekëve

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Avdyli nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës i është përgjigjur me një reagim ministrit të Shëndetësisë, Uran ...

Ikja e mantelbardhëve rrezikon sistemin shëndetësor

Ikja e mjekëve dhe infermierëve nga Kosova për në vendet e Bashkimit Europian po shihet si një dukuri shqetësuese. Nga muaji shkurt i këtij viti ...