Postet nga: blerim syla

COVID-19, Syla takon ambasadorin e OSBE-së Braathu, i tregon për mungesën e stafit në spitale dhe klinika

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadori Jan Braathu është takuar sot me kryetarin e Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, Blerim Syla.

Blerim Syla: Nëse nuk ka rritje të pagave do të kalojmë në masa radikale

Federata Sindikale e Shëndetësisë së Kosovës ka mbajtur një konferencë për media pas vendimit të sotëm të Gjykatës Kushtetuese për shfuqizimin e Ligjit ...

Sindikata e Shëndetësisë për anulimin e Ligjit për Paga: Le të përballen Kushtetuesja e Parlamenti me pandeminë

Kryetari i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, Blerim Syla, në një përgjigje për KALLXO.com është shprehur i zhgënjyer në lidhje ...

Rreth 120 punëtorë shëndetësorë të infektuar me COVID-19

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve Shëndetësor Blerim Syla, ka thënë se janë rreth 120 punëtorë shëndetësorë në Kosovë që janë infektuar me ...

Sindikatat e punëtorëve të sektorit publik ‘kërcënojnë’ me greva

Përfaqësues të sindikatave të arsimit, policisë, shëndetësisë, doganës dhe të zjarrfikësve sot kanë zhvilluar një takim me kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në ndë...

I akuzuari për terrorizëm shpallet i pafajshëm për të dytën herë

Gjykata Themelore në Prishtinë për herë të dytë e ka shpallur të pafajshëm Leonis Frangun, i cili akuzohej për bashkim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste.

Premtimet e Haradinajt e Veselit, mjekët ndërpresin grevën

Blerim Syla, kryetar i Federatës së Shëndetësisë së Kosovës, ka thënë se greva e mjekësve është pezulluar me vendim të Këshillit Drejtues, ndë...

Kryetari i Sindikatës: Vazhdimi i grevës së mjekëve varet nga reagimi i institucioneve

A do të vazhdohet greva e punëtorëve shëndetësorë apo do të përfundojë me ditën e sotme, e gjitha varet nëse deri në fund ...