Postet nga: ujësjellësi

Mbi 3% e popullatës në Kosovë nuk kanë qasje në ujësjellësin publik

Raporti për ujërat në Kosovë për dy vitet e fundit, bën të ditur se në Kosovë mbi 3 për qind e popullatës nuk patën ...

Dy fshatra të Fushë Kosovës mbesin pa ujë deri nesër

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina", ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të ujit në dy fshatra të Fushë Kosovës.

Defekt në një gyp, disa fshatra të Podujevës mbesin pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit (KRU) "Prishtina", ka njoftuar se ka pësuar një defekti në gypin furnizues nga Albaniku nëpër fshatrat e Podujevës.

Mbesin pa ujë përkohësisht këto pjesë të Prishtinës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se disa lagje të kryeqytetit do të mbesin pa furnizim me ujë për shkak të disa punimeve teknike.

Kandidati i PDK-së thotë se kryetari i Fushë Kosovës është i kyçur ilegalisht në ujësjellës, reagon Berisha  

Kandidati nga Partia Demokratike e Kosovës për kryetar të Fushë Kosovës, Rrahim Tërnava, e ka akuzuar kryetarin aktual të komunës, Burim Berisha për kyç...

Këto lagje të Prishinës, nesër gjithë ditën s’do kenë ujë

Tri lagje të Prishtinës do të mbesin pa ujë të pijes gjatë ditës së nesërme, për shkak të punimeve teknike në gypin magjistral Badoc-Prishtinë, ka njoftuar ...

Këto dy lagje të Prishtinës, nesër gjatë ditës s’do kenë ujë

Kompania Ujësjellësi Regjional “Prishtina” ka njoftuar se nesër në lagjen e ‘Muhaxhirëve’ dhe lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë, do të ketë ndërprerje të furnizimit ...

Prishtinë, shpërthen gypi i ujësjellësit - VIDEO

Ka shpërthyer një gyp i ujësjellësit në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë dhe sipas një banori, i cila ka raportuar për problemin në KALLXO.com, ...