Postet nga: Tottenham

Tottenham kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve (Foto)

Tottenham është treguar i fortë për Dortmundin edhe si mysafir, pasi e ka mposhtur me rezultat 1-0.

Tottenham e mposht me lojë e rezultat Dortmundin (Foto)

Tottenham ka shënuar fitore të thellë ndaj Dortmundit 3-0 në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Robbie Keane: Harry Kane ka gjithçka, ai është numri 9 më i mirë në botë

Ish-lojtari i Tottenhamit dhe i Irlandës, Robbie Keane, ka thurur elozhe për sulmuesin e Tottenhamit Harry Kane.

Zyrtare: Mousa Dembele transferohet në Guangzhou

Mesfushori belg i Tottenhamit edhe zyrtarisht është transferuar tek skuadra kineze Guangzhou.

Sezoni 2018/19 më i miri në historinë e Premierligës

Sezoni 2018/19, në Premierligë është duke u bërë interesant çdo ditë e më shumë, e ketë po e tregojnë statistikat e rezultatet xhiro pas xhiro.

Tottenham befasohet nga Wolves në shtëpi të vet (Foto)

Befasia e xhiros së 20-të në Premierligë është fitorja e Wolvesit ndaj Tottenhamit me rezultat 1-3.

Tottenham fiton, rrëmben pozitën e dytë (Foto)

Tottenhami ka shënuar fitore të thellë ndaj Bournemouthit, me rezultat 5-0.

Arsenal mposhtet në shtëpi nga Tottenhami (Foto)

Tottenhami ka shënuar fitore me rezultat 2-0 si mysafirë ndaj Arsenalit në derbin e Londrës së Veriut, e vlefshme për çerekfinale të Carabao Cup.