Postet nga: Tottenham

Tottenhami mposht Brentfordin dhe kualifikohet në finale të Carabao Cup (VIDEO)

Tottenhami është kualifikuar në finale të Carabao Cup, pasi e ka mposhtur Brentfordin me rezultat 2-0.

Tottenhami fiton me lehtësi ndaj Leedsit

Tottenhami e ka nisur mbarë vitin 2021, duke fituar me rezultat 3-0, ndaj Leedsit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 17-të në Premierligë.

Son Heung-Min fiton çmimin “Puskas Award”

Sulmuesi i Tottenhamit Son Heung-Min ka fituar çmimin për golin më të mirë të  vitit i njohur si “FIFA Puskas Award.

Tottenhami lider i Premierligës (VIDEO)

Tottenhami ka shënuar fitore me rezultat 0-1, ndaj West Bromit, në kuadër të xhiros së tetë në Premierligë.

Tottenhami fiton me lehtësi ndaj Laskit (VIDEO)

Tottenhami ka fituar me rezultat 3-0, ndaj Laskit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Europës.

West Ham e përmbys epërsinë e Tottenhamit prej 3-0 (VIDEO)

West Ham United e ka përmbysur epërsinë e Tottenhamit prej 3-0, në 3-3, ndeshje e vlefshme për xhiron e pestë në Premierligë.

Tottenhami i shënon tre gola ndaj West Hamit për 16 minuta (VIDEO)

Tottenhami është duke e mposhtur me rezultat 3-0, West Hamin, ndeshje e cila po luhet në kuadër të xhiros së pestë në Premierligë.

Fund dramatik në ndeshjen Tottenham – Newcastle (VIDEO)

Newcastle e ka marrë një pikë të artë ndaj Tottenhamit duke barazuar me rezultat 1-1, në kuadër të xhiros së tretë në Premierligë.