Postet nga: Tomë Gashi

Gashi thotë se nuk u lejua të marr pjesë në intervistimin e Haxhiut

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi është deklaruar para Departamentit të Hetimeve të Policisë së Kosovës ku është duke u intervistuar ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu për ...

Prindërit e Astrit Deharit kërkojnë përjashtimin e prokurorit që po e heton rastin

Xhemile dhe Avni Dehari, prindërit e Astrit Deharit kanë dalë me kërkesën për shkarkimin e prokurorit të Prokurorisë Speciale, Afrim Shefkiut, i cili është duke u ...

Avokati i familjes Dehari i kërkon prokurorisë të jetë prezent gjatë intervistimit të Ministres Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar dje se do të intervistohet nga prokuroria e shtetit në cilësinë e dëshmitares për rastin e Astrit Deharit.

Rasti Dehari, nesër do të protestohet në Prishtinë

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, ka njoftuar se premten me 3 nëntor do të mbahet një protestë për ‘neglizhencën e prokurorisë’ për zbardhjen e vdekjes së ...

Pamje nga dita kritike e vrasjes së Ivanoviqit shfaqen në gjykimin ndaj 6 të akuzuarve - VIDEO

Në gjykimin për rastin e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, ku të akuzuar janë 6 persona, janë lëshuar video-incizime të ditës kur edhe ishte vrarë i Ivanoviq.

Tomë Gashi: Disa prej shokëve më të afërt të Astrit Deharit janë në pozitat më të larta shtetërore

Po bëhen 7 vjet prej kur aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, ishte gjetur pa shenja jete në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, e që nga ajo ...

Kthehet në vendin e punës ish-komandanti i stacionit policor në Gjakovë, i akuzuar për keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare

Ish-komandanti i stacionit policor në Gjakovë, Kristë Gjokaj, është kthyer përsëri në punë.

Të akuzuarit për terrorizëm ndihen të pafajshëm, Gjykata nuk i liron nga paraburgimi

Ardijan Gjuraj, Ergim Syla, Nehrudin Skenderi dhe Mentor Bellaqa janë ulur në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës për t’u përballur me ...