Postet nga: Tomë Gashi

Avokati Gashi: Fotografia e hequr nuk është arsye për dhunën që ndodhi në Kuvend

Avokati Tomë Gashi ka thënë se fotografia që është hequr nga zv.kryeministri Besnik Bislimi nga foltorja e Kuvendit nuk është arsye për dhunën që ndodhi sot ...

Tomë Gashi kërkon që të marrë pjesë në intervistimin e Haki Abazit në prokurori

Avokati Tomë Gashi, si avokat i familjes Dehari, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë të ditur që ka kërkuar nga Prokuroria Speciale, që të marrë ...

Nuk e pranon fajësinë gjyshi i një nxënëseje i akuzuar se tentoi ta sulmojë Rrahman Jasharajn

Në Gjykatën e Prishtinës sot është mbajtur seanca gjyqësore ndaj personit që dyshohet se tentoi ta sulmojë kryetarin e SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj.

Gjykimi i Milaim Zekës për shkelje të privatësisë, dështon të mbahet seanca

Në Gjykatën e Prishtinës ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore në rastin e Milaim Zekës, i akuzuar për shkelje të privatësisë.

Familja dhe avokati kërkojnë përjashtimin e prokurorit të rastit

Avokati Tomë Gashi dhe prindërit e familjes së Astrit Dehait, Avni dhe Xhemile Dehari kanë mbajtur sot një konferencë të përbashkët ku kanë kërkuar përjashtimin ...

Tomë Gashi njofton se Rade Basara, i dyshuar në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit është liruar nga paraburgimi

Avokati Tomë Gashi ka njoftuar se klinenti i tij, Rade Basara, që dyshohet për nxitje të vrasjes së politikanit serb nga Kosova Oliver Ivanoviq, pas tre vitesh në paraburgim, ë...

Tomë Gashi: Provat e rastit të Astrit Deharit të dërguara në Zvicër ishin të manipuluara e të dëmtuara

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, ka deklaruar se ekspertiza plotësuese e Institutit Zviceran për vdekjen e Astrit Deharit ka vërtetuar se provat e dërguara kanë ...

Tomë Gashi për ekspertizën zvicerane të Deharit: Prokuroria Speciale duhet të tregoj të vërtetën - pa manipulime

Avokati Tomë Gashi ka reaguar pas publikimit të njoftimit nga Prokuroria Speciale ku thuhet se ekspertiza zvicerane nuk gjeti ADN tjetër në objektet që kanë qenë në kontakt me ...