Postet nga: terrorizëm

Në Rusi arrestohen 19 anëtarë të një grupi terrorist

Shërbimi Federal i Sigurisë i Rusisë (FSB) tha të mërkurën se ka arrestuar 19 anëtarë të një grupi terrorist, që dyshohet se planifikonin sulme në Kaukazin e ...

Gjykata e dërgon Fitim Lladrovcin në trajtim psikiatrik

Sot në Gjykatën e Prishtinës është shpallur aktgjykimi ndaj të akuzuarit për shtytje në terrorizëm, Fitim Lladrovci.

E akuzuara pranon se iu bashkua ISIS-it, thotë se u ndikua nga burri

Florinda Zymeri ka pranuar se ishte pjesë e grupit terrorist ISIS.

E akuzuara: Shkova në Siri se nuk doja t’i lë fëmijët vetëm me burrin

Edonë Berisha e akuzuar për pjesëmarrje në grupet terroriste, e ka pranuar fajin sot në Gjykatën e Prishtinës.

Dosja për kosovaren që ‘paguhej 200 dollarë’ nga ISIS

Nëntë muaj pasi u kthye në Kosovë nga kampet e Sirisë bashkë me mbi 100 kosovarë të tjerë, Qëndresa Sfishta është duke u përballur me gjykatën rreth ...

Dënohet kosovarja që u vizitua në Siri nga Lavdrim Muhaxheri e Ridvan Haqifi

Një grua e cila kishte qëndruar në Siri që nga shtatori i vitit 2014 deri në prill të këtij viti ka marrë një dënim prej 2 vitesh burg me ...

Dënohet me burg ish-anëtari i ISIS-it

Gjykata në Prishtinë dënoi ish-anëtarin e ISIS-it, Agon Misinin, me 4 vjet burgim tri ditë pasi ky i fundit pranoi fajësinë në akuzën për organizim dhe ...

Ish-anëtari i ISIS-it Agon Misini pranon fajësinë për terrorizëm