Postet nga: terrorizëm

20-vjeçarja kosovare në Itali dënohet për “nxitje të terrorizmit”

Bleona T. është dënuar nga drejtësia italiane me 3 vjet e 4 muaj burgim për propagandë në favor të organizatës terroriste ISIS.

Një burrë i lindur në Kosovë me vendbanim në SHBA, shpallet fajtor për mbështetje të ISIS-it

Një gjykatë federale në Brooklyn e shpalli fajtor Mirsad Kandiçin, 40 vjeçar, për pjesëmarrje në grupin Shteti Islamik i Irakut dhe Sirisë (ISIS), rekrutimin e luftëtarë...

Aktakuzë për terrorizëm, kosovari dyshohet se luftoi në Siri

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj kosovarit me inicialet F. D. nën dyshimin se i njëjti ka marrë pjesë në luftërat në Siri.

Aktakuzë ndaj kosovarit, dyshohet se trajnoi snapjeristët në ISIS

Prokuroria Speciale ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj një kosovari me inicialet K. D., nën dyshimet se i njëjti ka trajnuar snajperistët në organizatën terroriste ...

Armët që u gjetën te të dyshuarit për terrorizëm u blenë gjatë një shitblerjeje të simuluar nga Policia e Kosovës

Në kërkesën e Prokurorisë Speciale të Kosovës për paraburgimin e pesë personave të arrestuar, të dyshuar për terrorizëm, thuhet se armët e sekuestrua ...

Pesë të arrestuarit që po dyshohen se planifikuan sulme terroriste, sot para gjykate

Pesë të arrestuarit për terrorizëm pritet që në orën 10 të paraqiten para gjykatës së Prishtinës nën dyshimet se kishin planifikuar sulme terroriste në Kosovë.

Prokuroria Speciale pritet që sot të dërgoj kërkesën për paraburgimin e grupit të dyshuar terrorist

Pesë persona janë ndaluar për 48 orë pas arrestimit pasi të njëjtit po dyshohej se po përgatisnin sulme terroriste në Kosovë.

Kandidatët për kryetarë të komunave elaborojnë mënyra për të luftuar ekstremizmin

Në kërkimin e tyre për më shumë vota, kandidatët për kryetar të komunave për zgjedhjet e 17 tetorit u është kërkuar të shpërfaqin planet ...