Postet nga: terrorizëm

Prokuroria tregon planin e sulmit ndaj serbëve në veri për t’i fajësuar shqiptarët

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj S.A., për veprat penale, “Përgatitja e veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së ...

I akuzuari pranon se e kërcënoi Ramush Haradinajn

Bledart Elshani, 23 vjeçar, pranoi sot para gjykatës se ka bërë shtytje për kryerjen e veprave terroriste dhe ka mbajtur armë pa leje .

VIDEO - Planifikonin sulme terroriste ndaj KFOR-it, diskotekave në Graçanicë dhe Kishës Ortodokse, dënohen me 25 vite burgim

Gjashtë të akuzuarit për planifikimin sulmeve terroriste ndaj KFOR-it, dhe disa diskotekave e kishave ortodokse serbe në Kosovë janë shpallur fajtorë dhe janë dënuar me 25 vite burgim nga ...

Prishtinë: Gjashtë muaj burgim për publikimin e statuseve në Facebook

Gjashtë muaj burgim do i  mbajë Berat Qamili për postimet e tij në Facebook gjatë 2017-tës.

E ‘tradhtojnë’ lotët të akuzuarin që pranoi fajin për terrorizëm

Berat Qamili nuk arriti t’i mbajë lotët kur pranoi fajisin për akuzën për terrorizëm para gjykatësës Albina Shabani – Rama.

I akuzuari për terrorizëm: Na torturuan fizikisht e psikikisht në polici

Në gjykimin e Bujar Behramit, Resim Kastratit, Gramos Shabanit, Albert Ademajt, Leutrim Musliut dhe Edona Halitit, të akuzuar për terrorizëm, u pretendua se policia kishte ushtruar dhunë fizike ...

Bosnjë e Hercegovina kthen dhe ndalon një luftëtar të IS-it

Një luftëtar i Shtetit Islamik me shtetësi të Bosnje e Hercegovinës, është kthyer në Bosnje ku është ndaluar nga autoritetet, njoftoi zyra e Prokurorit të shtunën.

Gazmend Haliti shpallet i pafajshëm lidhur me akuzën për terrorizëm

Gjykata e Prishtinës e ka liruar nga akuza  Gazmend Halitin për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist.