Postet nga: Tërheqja e trustit

Rrahmani: Distancohem nga qëndrimi i Lëvizjes Vetëvendosje për Trustin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka thënë se është pro tërheqjes deri në 30 për qind të mjeteve nga Trusti por duke propozuar disa më...

PDK, LDK dhe AAK mbështesin tërheqjen e 30 % të Trustit

Dy partitë më të mëdha opozitare, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës  ...

Komisioni miraton Projektligjin që mundëson tërheqjen e mjeteve nga Trusti

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere i ka dhënë mbështetjen Projektligjin për Trustin përmes të cilit mundësohet tërheqja e deri në 30 përqind ...

Armend Muja thotë se për shkak të çështjes së Trustit ka marrë ofendime ai dhe familja e tij

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere është duke e shqyrtuar Projektligjin për lejimin e tërheqjes së mjeteve nga Trusti pensional.

Kusari – Lila: LVV nuk e mbështet tërheqjen e mjeteve nga Trusti

Kryetarja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, është shprehur kundër propozimit për tërheqjen e mjeteve nga Fondi i Kursimeve Pensionale.

Memli Krasniqi i fton deputetët e Vetëvendosjes që të jenë të guximshëm për votimin e tërheqjes së Trustit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka ftuar deputetët e pozitës që të votojnë pro projektligjit, i cili mundëson tërheqjen e një pjese ...

Protestuesit për tërheqjen e Trustit i bashkohen protestës së veteranëve

Protestuesit të cilët po kërkojnë lejmin e tërheqjes së mjeteve nga Trusti, i janë bashkuar protestës së Organizatës së Veteranëve të Luftës së ...

A është zgjidhje tërheqja e parave nga Trusti?

Për disa qytetarë të anketuar nga Radio Evropa e Lirë, tërheqja e një shume parash nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës do të ishte ndihmesë e ...