Postet nga: të miturit

Për një vit u arrestuan 784 të mitur

Gjatë vitit të kaluar (2018), Policia e Kosovës ka arrestuar 784 fëmijë dhe të rinj nën moshën 18-vjeçare për përfshirje në vepra penale, prej tyre 750 ...

Rrahje mes nxënësve brenda një shkolle në Podujevë

Një rrahje mes disa nxënësve të moshës së mitur është raportuar të ketë ndodhur para dy ditëve në një shkollë në Podujevë.

Muzikë në burg: Brenda qendrës ku të miturit edukohen përmes muzikës

Nuk pati nevojë për më shumë se 15 minuta provë disa të mitur prapa grilave ta mësojnë një këngë për ta interpretuar.

Përleshje në mes të miturve me thika në Vushtrri

 

Arrestohet deçanasi i mitur, grushtoi moshatarin

Është arrestuar një djalë i mitur në rrugën “Haki Povataj” në Deçan, pasi që kishte sulmuar fizikisht bashkëmoshatarin, duke e grushtuar.

KPM – mediave: Trajtoni temat me të miturit me maturi dhe respekt

Komisioni i Pavarur i Mediave (KPM) ka reaguar ndaj formës së raportimit të disa mediave audio-vizuele në lidhje me abuzimin seksual të së miturës në Drenas.

Rrahje mes të miturve në Lipjan, përdoren edhe thikat

Dy të mitur janë arrestuar nga policia në Lipjan për kanosje dhe armëmbajtje pa leje.

Ministri që akuzohet për shtënie me armë ndalon shitjen e mjeteve piroteknike për të miturit

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka marrë vendim që të ndalohet shitja e mjeteve piroteknike për personat nën moshën 18 vjeç.