Postet nga: Tarifa

Shkëmbimi i mallrave të Kosovës në muajin e pandemisë dhe heqjes së tarifës

Në muajin e parë të pandemisë, dhe heqjes së pjesshme të tarifës për mallrat e Serbisë dhe Bosnjës dhe Hercegovinës, në Kosovë pati rënie të ...

Që nga 1 prilli në Kosovë kanë hyrë 14 milionë euro mallra serbe e boshnjake

12 milionë euro është vlera e importit që ka hyrë nga Serbia në Kosovë që nga 1 prilli, kur Qeveria hoqi tarifën 100 përqind për produktet ndaj Serbisë dhe Bosnjë ...

Grenell: Dialogu Kosovë-Serbi rifillon porsa të hiqen tarifa e reciprociteti, ndoshta këtë javë

Emisari i posaçëm i administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka paralajmëruar rifillimin e dialogut.

Konjufca e njofton homologun gjerman për zëvendësimin e tarifës me reciprocitet

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës Glauk Konjufca, ka bëtë të ditur se ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij gjerman, Heiko ...

Prodhuesit e Kosovës përkrahin reciprocitetin ndaj Serbisë

Në përkrahje të masës së reciprociteti e vendosur ndaj Serbisë doli Klubi i Prodhuesve të Kosovës, tutje thuhet se Qeveria duhet t’i monitoroj masat dhe të ...

Apostolova përshëndet largimin e tarifës

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalyia Apostolova, ka thënë sot se marrëdhëniet e mira midis fqinjëve janë thelbësore për të ...

Komisioneri për Zgjerim mirëpret vendimin për heqje të tarifës

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka mirëpritur vendimin e qeverisë për largimin e tarifës 100 për qind.

Marko Gjuriq: Kurti nuk e ka hequr taksën, mos bini pre e lajmeve të rreme

“Kurti nuk e ka hequr taksën. Mos bini pre e lajmeve të rreme. Kryeministri i Institucioneve të Përkohshme të vetëqeverisjes në Prishtinë ka njoftuar se të jem ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!